Versenyek 2015-2016

Versenyeredmények a héten

2016. február 29-én rendeztük meg iskolánkban az alsós kerületi népdaléneklési versenyt.
Ezüst minősítést kapott:
Ibolya Gréta         3.a   egyéni
Kukorelli Áron      4.a   egyéni
Fleisz Nóra          4.a   csoportos
Madarász Evelin  4.a   csoportos
Zsifkov András     4.a   csoportos
 
Arany minősítést kapott:
Varga Bendegúz 3.a       egyéni
 
Kiemelt Arany minősítést kapott:
Balogh Nikolett     3.a   csoportos
Dávid Szonja        3.a    csoportos
Miskolczi Melinda 3.a   csoportos
Felkészítő tanáruk: Grodvaltné Pálla Orsolya
 
2016.03.01-jén rendezték meg a Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnáziumban a kerületi vers- és prózamondó versenyt. Iskolánkat négy tanuló képviselte a vers és prózai kategóriákban.
A színvonalas, nehéz versengésben nagyon szép helyezések születtek:
 
Sebestyén Réka 5.a osztályos tanuló prózamondásban kerületi IV. helyezést kapott.
Felkészítő tanár: Pozsgainé Csepregalovics Hajnalka
Bodó Réka 8.a osztályos tanuló versmondó kategóriában IV. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Tengelyné Fábsits Katalin
Ramadan Nóra Jázmin 6.c osztályos tanuló versmondó kategóriában I. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Ujszigetiné Erdős Katalin
Steványik Márk 7.b osztályos tanuló prózamondását I. helyezéssel értékelte a zsűri.
Felkészítő tanár: Temesváryné Molnár Erika
 
Fotógaléria a képre kattintva érhető el.
20160229 143936
 
 

Vers és próza németül

A kerületi német vers - és prózamondó versenyen Kukorelli Áron ( 4.a) I. helyezést, Rácz Anna ( 5.a) III. helyezést, Petri Rebeka ( 6.a) V. helyezést, Némethi Jázmin ( 6.c) VI. helyezést ért el.
nemet vers
Gratulálunk nekik!
 

Újabb sikerek!

 
A "Túl az Óperencián" kerületi mese és mondaíró versenyen nagyon szép eredmények születtek. A pályázati feltételeknek megfelelően történeteikhez illusztrációk is készültek.
 
operencia4
4. évfolyam (valamennyien a 4.a osztály tanulói)
I. helyezés: Bercsi Laura,  II. helyezés: Madarász Evelin,
V. helyezés: Várkonyi Viktória, VI. helyezés: Seregi Emerencia
 
 
operencia8
8. évfolyam ( 8.b osztályos tanulók)
I. helyezés: Tengely Georgina, Sparta Giovanni
 
 
5. évfolyam (valamennyien az 5.c osztály tanulói)
VI. helyezés:  Izsó Dániel, Gerencsér Benedek, Hlaszny-Nagy Zoltán (sajnos róluk nincs képünk)
 

First Lego League - dél-közép-kelet-európai forduló: III. helyezés

A TövisCsapat, az idei First Lego League robotprogramozói verseny kassai dél-közép-kelet-európai (V4) középdöntőjében 21 csapat közül harmadik helyezést ért el a nemzetközi mezőny egyik legfiatalabb csapataként (lengyel, szlovák, cseh, román és magyar).
A környezetvédelmi kutatási feladatban a pályamunkájuk itt is első helyezést ért el, ezzel megnyerték a legjobb kutatási munkáért járó kupát és összesített eredményben harmadikok lettek.
Ezzel jogot nyertek a közép-európai döntőn való megmérettetésre, melyen német, osztrák és számtalan más ország csapataival fogják összemérni tudásukat március 19-20-án.
Ez rajtuk kívül még egy magyarországi csapatnak, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium csapatának sikerült. Ezen a versenyen a gyerekek angolul adták elő a zsűrinek bemutatójukat, angolul beszéltek végig.
 
A TövisCsapat tagjai:
Aliczki András  - 5.a
Faragó Tamás - iskolánk volt tanulója
Happ Gergő - 4. c 
Kiss Bálint - 5.a 
Oravecz Ádám - 4.c
Sándor Bence - 4. c 
Türk Adrienn  -  6. a
 
Lego2
 
Köszönet a felkészítőknek: Faragó Attila és Sándor Viktor édesapának! 
 

First Lego League - másodszor is I. helyezés, és egy ígéretes új csapat

A múlt hétvégén rendezték meg  a Fazekas Gimnáziumban az idei First Lego League verseny budapesti fordulóját. Iskolánkból két csapat indult./Tavaly első helyezést értek el versenyzőink./
Közülük a TövisCsapat újra  első helyezést ért el.
A gyerekek nyár közepe óta nagyon sokat készültek a versenyre péntekenként, szombatonként.
Csapatban dolgoztak, robotot építettek és programoztak, a azt kutatták, hogyan lehet kevesebb hulladék a jövőben.
A kutatási feladatban a pályamunkájuk első helyezést ért el, ezzel megnyerték a legjobb kutatási munkáért járó kupát és összesített eredményben is bajnokok lettek.
Ezzel jogot nyertek a középdöntőn való megmérettetésre, melyen lengyel, szlovák, cseh és magyar csapatokkal mérik össze tudásukat február 12-én Kassán.
 
lego1 a lego1 b
A TövisCsapat tagjai :Aliczki András, Faragó Tamás,Happ Gergő,Kiss Bálint, Oravecz Ádám, Sándor Bence, Türk Adrienn
Felkészítésüket kép édesapa végezte: Sándor Viktor és Faragó Attila.
 
 
lego2 a  lego2 b
A  Szitányi Bence, Varga Domonkos, Nagy Zsombor, Földesi András, Kukorelli Áron, Tolnai Júlia alkotta csapat ebben az évben először versenyzett. Szép eredmény értek el, robotfuttatásban nyolcadikok lettek.
Felkészítő tanáruk:Tolnainé Lénárt Éva 
 

Nemzeti értékek és hungarikumok pályázat

Támogatók:

fm logo aranyhung bizott logo

Étlap

 
Ebédbefizetés. (regisztráció szükséges)
 
Ebéd lemondás: 06-1-233-3769
Legkésőbb előző nap 7.30- 8.00 óra között lehetséges.

microsof banner

Partneriskolai Program

Budapesti Fesztiválzenekar

fesztival zenekar

Próbalátogatás
Hangszerkóstoló
Koncertlátogatás kedvezményes áron
Pedagógus kávézó

fenntarto-page-001