• IMG 20150507 081531
  • image17
  • image13
  • Hans Hase apr 15
  • image10
  • slideshow1
  • image3
  • image11
  • image5
  • kep1

Digitális Témahét

„Egy hét, amely a ma már nélkülözhetetlen készségek fejlesztéséről szól!”

 

 dtl

 

Hétfőtől iskolánk is részt vesz a digitális témahét projekt megvalósításában. Szeretnénk betekintést nyújtani az eddigi tevékenységeinkbe.

Az elmúlt napokban a 6. évfolyamosok egy Gárdonyi Géza weboldal létrehozásánál munkálkodnak, LearningApps, Prezi és Sway használatával. Remek játékokat és sok érdekességet fedezhetünk majd fel az oldalon.

Az első évfolyamban Legyen Ön is milliomos játékkal és YouTube videó megtekintésével tanulták meg, mi történik, mikor ellenségünkké válik a tűz? Az Okos Doboz weboldalon ötös lottóval, a LearningApps-ben pedig puzzle összerakásával gyakorolták a gyerekek az összeadást, kivonást.  A Róka és a Holló mesét illetve Kányádi Sándor Kelj föl, nap című versét Smart tábla segítségével dolgozták fel, a hangos olvasást a LearningApps játékos feladatival gyakorolták az 1. osztályos gyerekek.

A 3. a osztályban környezet órán a MozaWeb 3D-s modelljeivel vizsgálták meg a virágok felépítését és a rovarok egyedfejlődési formáit. Mátyás király életét a Digitális Témahét Projektcsomag segítségével kezdték el feldolgozni a gyerekek. A diákok kipróbálhatták a Scratch programozási felületet, ahol különleges mozgó jeleneteket hoztak létre.

A 4.a osztály célja a héten a Dunántúli- középhegység elfoglalása és kirándulási terv készítése. Ehhez kapcsolódóan a Tagxedo weboldalon szófelhőt készítettek, a magyar órákon a Kahoot nevű alkalmazás előnyeit használták ki. Az adott területről ismertetőket hoztak létre a Sway alkalmazásban.

A tudásmegosztás pedagógusaink számára a Microsoft Classroom és a OneNote jegyzetfüzet segítségével történik.

A héten kitűzött célunk, hogy a gyerekek élvezettel dolgozzanak és fejlődjenek a digitális technikát felhasználva.

 Fényképabumunkat itt tekinthetik meg.

Bemutatkozó

Iskola a Határon Alapítvány

Adószám: 19667874-2-41
Számlaszám: 57800143-10010017

dth

 

 141124 microsoft badge

Könyvtár

hétfő:        12:00 - 16:00
kedd:         14:00 - 16:00
szerda:      12:00 - 14:00
                   15:00 - 16:00
csütörtök: 12:00 - 16.00
péntek:      11:00 - 14:00

 

 

 

ujpest

allatszigetlogo

enaplo_logo

Étlap

 
Ebédbefizetés. (regisztráció szükséges)
 
Ebéd lemondás: 06-1-233-3769
Legkésőbb előző nap 7.30- 8.00 óra között lehetséges.

microsof banner

Nemzeti értékek és hungarikumok pályázat

Támogatók:

fm logo aranyhung bizott logo

Partneriskolai Program

Budapesti Fesztiválzenekar

fesztival zenekar

Próbalátogatás
Hangszerkóstoló
Koncertlátogatás kedvezményes áron
Pedagógus kávézó

Iskolánkban SMART interaktív táblát használunk.
Köszönjük az  támogatását,

mert így

fenntarto-page-001